Zayıflamanıza yardımcı 7 Detoks Suyu Tarifi

Stres, düzensiz uyku, düzensiz ve hareketsiz yaşam, çevre kirliliği gibi faktörler, vucüdun bazı zararlı maddeleri dışarı atamamasına sebebiyet verir. Bu zararlı maddeler çoğunlukla karaciğerde birikir. Vucüdu arındırmak ve sağlıklı bir şekilde kilo vermenin en kolay yolu detoks suyudur. Kolayca hazırlayıp güvenle tüketebileceğiniz 7 adet detoks suyu listemiz şu şekilde;

1. ZENCEFİL + HAVUÇ + ELMA + PANCAR DETOKSU

zencefil-havuc-elma-pancar-detoksu

Bir kaç dilim zencefil, 1 havuç, yarım elma ve 1 pancarı blenderdan geçirip yarım bardaktan başlayıp her gün artırarak 1 hafta devam edebilirsiniz. Artan kısmını kapalı bir kapta buzdolabında muhafaza edebilirsiniz.

2. 

elma-portakal-badem-patates-detoksu

Bir elma, yarım portakal, yarım patates ve bir kaç tane bademi blenderdan geçirip detoks antioksidan açıdan zengin zayıflatıcı özellikteki detoks suyunuzu sağlıkla tüketebilirsiniz.

3. KİVİ + GREYFURT + PORTAKAL + TARÇIN DETOKSU

kivi-greyfurt-portakal-tarcin-detoksu

Kivi, greyfurt, portakal ve tarçını blenderdan geçirip detoks suyunuzu hazırlayabilirsiniz. 2 günde bir tüketmek kaydıyla 2 hafta devam ettiğinizde belirgin bir zayıflama ve belinizde incelme farkedeceksiniz.

4. ŞEFTALİ + ÇİLEK + HİNDİSTAN CEVİZİ SÜTÜ + BAL DETOKSU

seftali-cilek-bal-hindistan-cevizi-sutu-detoksu

Yarım bardak hindistan cevizi sütü içerisine blenderdan geçirdiğiniz şeftali ve çilek suyunu ilave edip üzerine de bir kaşık bal eklediğinizde çocuklarınıza da kahvaltıda sunacağınız besin değeri yüksek biratik bir detoks suyu hazırlamış olursunuz.

5. MANGO + YABAN MERSİNİ + ÇİLEK DETOKS SUYU

mango-yaban-mersini-cilek-detoks-suyu

1 Adet mango, bir bardak kadar yaban mersini ve 5-6 adet çileği blenderdan geçirip tadına doyamayacağınız sağlıklı zayıflamanıza yardımcı detoks suyunuzu hazırlayabilirsiniz.

6. KİRAZ + ARMUT + ELMA DETOKS SUYU

kiraz-armut-elma-detoks-suyu

Yarım bardak kadar kirazın çekirdeklerini ayıklayıp, 1 armut ve 1 elma ile blenderdan geçirip detoks suyunuzu zevkle içebilirsiniz.

7. ÜZÜM + ELMA + SALATALIK DETOKS SUYU

uzum-elma-salatalik-detoks-suyu

Sarı üzüm, yeşil elma ve salatalığı blenderdan geçirip yeşilin en güzel tonunda bir detoks suyu elde ederek hem sağlıklı bir şekilde güne başlayıp hep kilo verebilirsiniz.

Ayrıca daha önce paylaştığımız sindirime yardımcı 8 detoks suyu başlıklı makalemize de göz atabilirsiniz. Unutmayın zayıflamanın yolu sağlıktan geçer.

 

5 2 oy
Puanla
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
chicheck

sabah sabah detoks suyu tadında uyandım hemen bir 7 numara çaktım ;))