Yüz haritaları; iç organlar ve sistemlerin yüzdeki aknelere etkisi

Eski uzak doğu tıbbı ile modern dermatolojinin karışımı sonucu ortaya çıkan yüz haritaları, iç organlar ve yüzün farklı bölgelerindeki akne ve sivilce oluşumu arasında bir korelasyon olduğunu gösteriyor.

Yüzün beş farklı spesifik bölgesindeki aknelerin vücut sistemleri ve organlardan etkilenişi şu şekilde;

1. Alın – Alnınızı genellikle stres ya da uyku problemleri etkiler. Alnınızda cilt problemi veya akne varsa 7 ile 9 saat gece uykusu uyumanız gerekli. Uyuduğunuz ortamın karanlık ve sessiz olması da oldukça önemlidir. Ayrıca uyuma pozisyonunun bile alın bölgesine etkileri gözlenmiştir. En sağlıklı uyku pozisyonu yazımızı okudunuz mu?

2. Kaş Üstü – Resimde gördüğünüz 2 numaralı kaş üstü bölgeleri bağışıklık sistemi tarafından etkilenir. Bu alanın soğuk algınlığı veya grip sırasında etkilendiği gözlenmiştir. Bu problemi çözmek için bol su içerek ve bağışıklık sistemini güçlendirici; yoğurt, mantar, lahana, havuç, tavuk gibi besinler tüketebilirsiniz.

3. Kaşların Arası – Kaşların arası sağlıksız ve düzensiz beslenmeden etkilenir. Süt, süt ürünleri ve şeker bakımından zengin gıdalar bu bölgedeki cilt problemlerini, akne ve sivilceleri önlemeye yardımcı olabilir.

4. Yanaklar – Yanakların solunum sistemiyle doğrudan alakalı olduğu tespit edilmiştir. Kirli hava, sigara veya solunum yolları iltihaplanmaları etkileri yanaklarda akne oluşumuna yol açabilir.

5. Çene Bölgesi – Çene bölgesi hormonların etkisi altında kalıp, ergenlik veya adet dönemlerinde sivilcelenme görülebilir.

Listeledğimiz tespitler herkes için geçerli olmayabilir sadece geneli ilgilendiren araştırmalardır. Herkesin cilt yapısı birbirinden farklı olup akne sivilce ve cilt problemlerinin sebepleri uzmanlar tasarınfan ilk ele alınan adımlar olarak yukarıdaki sebepler olabiliyor. Mesela yanaklarınızda akne oluşumu var ve solunum yollarınızda sıkıntı yaşamıyorsanız bu aknelerin sebebi için doktorunuzdan tavsiye almayı ihmal etmeyin.

4 1 oy
Puanla
3 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Vücut haritanız - Boyun, bel, omuz, göğüs bölgelerinde akne ve sivilceler neye işaret ediyor? | Ajan Ajanda

[…] önce paylaştığımız yüzde oluşan aknelerin neye işaret ettiğine dair yüz haritaları yazımızın aşırı ilgi görmesi sonucu araştırmalarımızı daha da derinleştirerek […]

Berat

Sivilceler ve vücutta oluşan kızarıklıklar vücut reaksiyonlari sonucu oluşabilecek olağan işaretler de olabilir.

Edda

Benimde alnımda sivilceler var korkmaya başladım :))