Yedikçe zayıflatan 15 yiyecek

Yediğiniz yiyecekler sağlığınızı doğrudan etkileyen en önemli faktörlerin başında geliyor. Tüketildiğinde vücutta enerji yakımını hızlandırarak fazla kilolardan kurtulmanız için etkili rol oynayan günlük olarak tüketebileceğiniz 15 besin listemiz şu şekilde;

1. Elma – Lif ve antioksidan bakımından zengin düşük kalorili hastalıkları önleyici ve metabolizma hızını düzenleyici özellikleriyle fazla kilolardan kurtulmanıza yardımcı olur. Sirke olarak tüketildiğinde de benzer etkiler gösteren elma sirkesinin faydalarına da göz atabilirsiniz.

2. Yulaf – Yulaf yağ yakımına yardımcı karbonhidrat olarak zengin serotonin olarak bilinen bir hormonun salgısını sağlayarak zayıflatıcı rol oynar.

3. Yoğurt – Zengin Kalsiyum ve B vitaminleri içeriğiyle sindirimi süte göre daha kolay olan yoğurt bağışıklık sistemini güçlendirir, kan şekeri seviyelerini düzenler, tokluk hissi verir ve kolon kanseri riskini azaltır.

4. Nar – Düşük kalorili, lifli, antioksidan ve folik asit içeriğiyle zayıflamaya yardımcı.

5. Yaban Mersini – Lif ve antioksidan açısından zengin olup uzun saatler tok tutucu özelliği vardır.

6. Mercimek – Lif ve protein açısından zengin ve yağları yakmaya yardımcı bir karbonhidrat olan nişasta içeriyor.

7. Somon – Güçlü bir protein kaynağı olan somon zayıflatıcı özelliği yanında insülin salgısını düzenler ve kalbe yardımcı olur.

8. Yeşil Çay – İçerisindeki antioksidanlar sayesinde yağ ve kalori yakımına yardımcı olarak zayıflamanızı sağlar. Günde 2-3 bardak tüketilmesi öneriliyor. Yeşil çayın 11 faydası yazımızı da okumanızı öneriyoruz.

9. Karpuz – Yaklaşık %92’si su olan karpuz A ve C vitamini açısından zengin olup zayıflamaya çok yardımcıdır.

10. Keten Tohumu – Günlük 1 çorba kaşığı öğütülmüş keten tohumunu ılık bir bardak su ile karıştırıp içebilir ya da baharat olarak salata, çorba, yumurta üzerine serperek tüketebilirsiniz.

11. Mantar – Eğer vejeteryansanız ve et yerine tüketecek besin arıyorsanız mantarı mutlaka tüketmelisiniz. Johns Hopkins Bloomberg okulunda yapılan bir araştırmaya göre mantar düşük kalorili olup kilo vermeye yardımcı olduğu tespit edilmiştir.

12. Biber – Yemek yemeden yarım saat önce tüketeceğiniz domates suyu ve biber %10 oranlarında daha az yemek yiyerek aynı tokluğu hissettiriyor.

13. Zeytin Yağı – İçerisindeki asitlerle fazla yağları yakarak zayıflatır. Doymamış yağ olup tok tutucu özelliği vardır.

14. Badem – Yapılan araştırmalarda bademin fazla yağları yakıcı olduğu gözlenmiştir.

15. Kızılcık Suyu – Antioksidan olarak yüksek içeriğinin yanı sıra idrar sökücü olup bu özelliğiyle kilo vermenize yardımcıdır.

Listemizdeki 15 gıda tüketildiğinde formunuzu korur ve varsa vücudunuzdaki fazla yağların yakılmasına yardım ederek zayıflatır.

0 0 oy
Puanla
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Zayıflatan 20 aperatif yiyecek | Ajan Ajanda

[…] kilonuzu korumanıza ve fazla kilolarınızdan kurtulmanıza yardım etmesi ümidiyle. Ayrıca Yedikçe Zayıflatan 15 Yiyecek makalemizi de okumanızı tavsiye ediyor, tecrübe ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum alanında […]