Saç Düzleştirici 6 Pratik Ev Yapımı Yöntem

Düz saç trendi hiç bir zaman bitmiyor. Bununla birlikte saç düzleştirici ürünlerede rağbet artıyor. Fakat bu ürünlerin içlerindeki kimyasallar zamanla saçınızı cılız ve yağlı yapıyor.  Saç sağlığınız için bu ürünlerden vazgeçip doğal çözümlere yönelebilirsiniz. Mutfağınızda zaten bulunan birçok ürün ile saçınızı daha yumuşak, daha düz ve daha pürüzsüz yapabilirsiniz. Şimdi ev yapımı yöntemlerle saçınızı düzleştirirken güçlendirecek malzemelere bir göz atalım:
1. Hindistan Cevizi Sütü Ve Limon Suyu Karışımı:

Hindistan cevizini parçalarına ayırın ve içindeki sütü çıkarın. Hindistan cevizi sütü kalıcı saç düzleştirici özelliklere sahiptir. Eğer limon suyu eklerseniz daha iyi sonuçlar elde edeceksiniz. Elde ettiğiniz karışımı buzdolabında birkaç saat bekletin. Karışımın üzerinde kremsi, kaymak kıvamında bir tabaka oluşacaktır. Bu tabakayı saçınıza uygulayın ve sıcak bir havluyu başınıza sarın. Daha sonra en az 1 saat bekleyin ve saçınızı az bir şampuan ile yıkayın ve tamamen kurulayın. Saçınızın yumuşaklığını tekrar keşfedeceksiniz. Aynı zamanda kontrol edilemez kıvırcıklıkları bile bu yöntemle kontrol edilebilir hale getireceksiniz.

2. Düzenli Yağ Tedavisi (Hindistan Cevizi Yağı- Zeytin Yağı):

Birçok insan saça besleyici maddeler eklemenin dışında düzenli yağ tedavileri yapmanın faydalarını bilmez. Düzenli yağ tedavisi saçınızı düz ve parlak yapar. Hindistan cevizi yağı ile zeytinyağını karıştırın. Birkaç gün sonra zeytinyağını badem yağı ile değiştirebilirsiniz. Karışımı saç derinize ve saçınıza masaj yapın. Saçınızı sıcak bir havlu ile kapatın ve en az 45 dakika bekleyin. Daha sonra şampuan ile saçınızı yıkayın.

3. Doğal Saç Kremi:

Yıkama sonrası saç kremlerinin sürekli kullanımı saçınızı zayıf ve kırılgan yapar. Doğal saç kremi olarak çay likörü kullanabilirsiniz.

4. Süt Spreyi:

Saç düzleştirmek için süt inanılmaz kullanışlıdır. Sütü bir sprey şişesine dökün ve saçınızın her yerine spreyleyin. Yarım saat bekleyin ve saçınızın sütü emmesine izin verin. Daha sonra şampuanla saçınız yıkayın ve yeni saç görünümünüzü keşfedin.

5. Bal ve Süt:

Biraz süt alın ve bala ekleyerek macun yapın. Daha etkili sonuçlar elde etmek için, çilek ve muzları ezin ve karışıma ekleyin. Daha sonra saçınıza uygulayın. Kuruması zaman alacaktır bu yüzden 1.5 saat bekleyin ve daha sonra yıkayın.

6. Yumurtalı Zeytinyağı:

Zeytinyağı ve yumurtanın saç bakımının ayrılmaz 2 parçası olduğu bir gerçek. Fakat zeytinyağı ve yumurtanın beraber mucizeler yaratabileceğini pek fazla insan bilmiyor. 2 Yumurta kırın ve yetecek kadar zeytinyağı ekleyin daha sonra karıştırın. Karışımı saça uygulayın ve en az 1 saat bekleyince ve yumuşak bir şampuan ile saçınızı yıkayın.

Ayrıca kuru ve dökülen saçlar için yumurta maske tarifimizi de buradan inceleyebilirsiniz.

Bütün bu doğal ürünleri kolayca elde edebilirsiniz fakat sabırlı olmanız gerekiyor. Bu ürünler sizin kuaförünüzdeki ürünler gibi çok çabuk sonuçlar vermeyecek. Yukarıdaki tedavilerden birini haftada en az 2 kere yapmanız gerekecek. Birkaç ay içerisinde saçınızda gözle görülebilir bir fark görebilirsiniz.  Eğer saçınız çok kıvırcık ise ve düz olmasını istiyorsanız kuaföre gidip saçınızı zararlı kimyasallara maruz bırakmak zorunda değilsiniz.  Umarım bu makale size yardımcı olur, en iyi ve sağlıklı sonuçları alırsınız. Siz de kendi yöntemlerinizi ve AjanAjanda olarak bizim araştırıp keşfettiğimiz yöntemlerin etkilerini yorum olarak yazmaktan çekinmeyin 🙂

5 2 oy
Puanla
5 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Dilek

Bunlar kalıcı düzlük mü sağlıyor yoksa geçici bir süreliğine mi

ısımsız
Cevap  Ajan

sac tipi kıvırcık olanlar daha uzun surelı mı uygulamalı?

Dilara çelik

Merhaba benim göz altlarim çok siyah ne yapmalıyım yardımcı olurmusunuz bana doktor normal dedi ama gecermi sizce