Saç Dökülmesine Karşı 4 Adet Zencefilli Saç Maskesi

Uzun, kalın telli, güçlü ve canlı görünümlü bir saç yüzünüzü ve tüm görünümünüzü tamamen değiştirebilir. Hava kirliliğine, strese, genetik faktörlere, kötü saç ürünlerine bağlı olarak saçınız zamanla incelip zayıflayabilir, daha da kötüsü ise bu aşamadan sonra kontrol edilemeyen dökülmeler başlayabilir. Biz de bu konuda yayın hayatımıza başladığımız 2014 yılından bu yana çeşitli özgün araştırmalar yapıp bunları sizlerle paylaşmaya özen gösterdik.

Bugün yine Türkiye’de ezber bozan 4 tane zencefilli saç maskesi sizler için hazırladık. Zencefil içerisindeki vitaminler, mineraller, öz yağları, antioksidan maddeler açısından saç için özellikle çin tıbbında yaygın olarak kullanılan ana maddelerin başında geliyor. İşte zencefilli saç maskelerimiz;

1. ZENCEFİL + YUMURTA SARISI SAÇ MASKESİ

Kullanım – Hazırlanış: Uygun bir kapta 2 yumurta sarısını karıştırdıktan sonra üzerine 2 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 tam limonun suyu ve 3 yemek kaşığı zencefil tozu ekleyerek karıştırın. Karışımı kafa derinize nufuz edecek şekilde parmak uçlarınızla masaj yaparak sürün. 15-20 dakika saçınızda bekletip soğuk su ile duruladıktan sonra saçınızı şampuanlayın.

2. ZENCEFİL + SALATALIK SAÇ MASKESİ

Kullanım – Hazırlanış: 2 adet orta boy salatalığı blenderdan geçirip üzerine 2 kaşık zencefil tozu ekleyin. Çok az miktar bir su da ilave edebilirsiniz. Karışım hazır olunca saçınıza uygulayıp 20-30 dakika bekleyin. Hafif şampuanla yıkayıp durulayın.

3. ZENCEFİL + ÇEMEN OTU SAÇ MASKESİ

Kullanım – Hazırlanış: Bir miktar çemen otu tohumunu 4 saat boyunca 1 bardak suda bekletin sonrasında üzerine 3 kaşık zencefil tozu ekleyip karışımı saçınıza uygulayın. 2 saat bekletip ılık suda şampuanlayın.

4. ZENCEFİL + HİNDİSTAN CEVİZİ SAÇ MASKESİ

Kullanım – Hazırlanış: 2 kase hindistan cevizi sütü üzerine 3 kaşık zencefil tozu ve blenderdan geçirdiğiniz bir salatalığı ekleyip karıştırın. İsteğe bağlı olarak 2 kaşık hindistan cevizi yağı da ilave ederek karıştırın. Karışımın kıvamı biraz sulu olabilir uygularken kıyafetlerinize bulaşmamasına karşı dikkatli olmalısınız. Karışımı saçınızda 3 saat bekletip ılık suda yıkadıktan sonra şampuanlayabilirsiniz.

Saçınızdaki gelişim ve değişimleri, makelerimiz hakkındaki soru ve görüşlerinizi yorum olarak bizlerle paylaşabilirsiniz.
0 0 oy
Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments