Parıldayan bir cilt mi istiyorsunuz? Suyunuzu Yiyiniz

Su yemek mi? Evet doğru okudunuz. Günde kaç litre su içiyorsunuz? Sindirim sisteminiz ve cilt canlılığınız için günde en az 4 litre su tüketmelisiniz. O kadar suyu içmenin neredeyse imkansız olduğunu biliyoruz. O halde sulu gıdalar tüketmeye özen göstermelisiniz. Diyet programınızdaki içtiğiniz suyu tamamlamak için vucüdun su ihtiyacını karşılayan aşağıdaki meyve ve sebzeleri keyifle tüketebilirsiniz.
1. MARUL ( %96 SU )

Marul sulu sebzelerin başında geliyor. Üzücü olan yanı ise besleyici değerinin düşük olması. Ancak zengin su ve fiber içeriyle kilo vermek için mutlaka tüketmeniz gerekenler listesinde yer almalı.

2. SALATALIK ( %96 SU )

Mineral, fiber ve su bakımından oldukça zengindir. Yazları susuzluğunuzu en çabuk giderecek sebzedir. Salataların olmazsa olmazıdır.

3. KARPUZ ( %92 SU )

Su, fiber, mineral ve diğer besin öğeleri açısından en zengin meyve.

4. ISPANAK ( %96 SU )

Sadece bir kaç yaprak ıspanak ile günlük E vitamini ihtiyacınızın %15’ini karşılayabilirsiniz.

5. PORTAKAL ( %87 SU )

Kalorisi düşük olmasına karşın zengin vitamin ve mineral içeriği; A,B,C Vitaminleri, kalsiyum, magnezyum, potasyum, manganez, fosfor ve bakır içerir. Bağışıklık sistemini güçlendirir, cildi geliştirir, kolestrolu düşürür, kalp sağlığını destekler, bir takım kanser türlerini önleyicidir.

6. ÇİLEK ( %90 SU )

Bir çoğumuzun en sevdiği meyvedir.

7. ELMA ( %84 SU )

B vitamini komplexi, C vitamini, fiber, kalsiyum, potasyum ve fosfor içeriğindeki ana mineral ve vitaminlerdir. Bağışıklık sistemini güçlendirirken sağlıklı bir cilde kavuşmanızı sağlar. Zengin su ve mineral içeriği sayesinde enerji verici özelliği de belirgindir.

8. KEREVİZ ( %95 SU ) 

Kerevizin su içeriği %95’tir ve kansere karşı önemli bir besindir.

9. GREYFURT ( %91 SU ) 

Düzenli greyfurt tüketmeniz insülin seviyesini düşürmenizi sağlayabilir. Cilt güzelliği için önemlidir kilo vermenizde acil çözümdür. Zengin vitamin, mineral ve fiber içerir.

10. DOMATES ( %93 SU )

Düşük kalorili olmasına karşın vitamin ve antioksidan bakımından oldukça zengindir.

0 0 oy
Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments