Limon suyunun bilinmeyen 10 faydası

Beslenme ve sağlık uzmanları tarafından şiddetle tavsiye edilen en faydalı içecek limonata. Basit bir içecek gibi gelebilir ama sizi bir sonraki güne hazırlayan mükemmel bir enerji kaynağıdır aynı zamanda. Limon bol miktarda kalsiyum, magnezyum, lif, potasyum, demir, C ve B vitaminleri gibi hayati önem taşıyan besinleri içerir. İşte her gün mutlaka limon tüketilmesinin önemini gösteren 10 maddelik listemiz;

1. Sindirime Yardımcı Olur – Limon daha fazla safra üretmek için karaciğeri uyararak sindirim sistemine yardımcı olur. Ayrıca sağladığı asidik ortamla midedekli zamanla oluşan zararlı toksinlerin dışarı atılmasına yardımcı olur.

2. Ferah Nefes Verir – Ağızda oluşan bakterilere karşı savaşır, diş ağrılarını ve diş eti iltihaplanmalarını hafifletir. * Diş minesine zarar verebilir. Dişlerinizi fırçalayacaksanız tükettikten sonra 2 saat bekleyin.

3. Kabızlığı Önler – Limon suyu kabızlığı rahatlatmak için en doğal yoldur. Bağırsakları uyarır ve bağırsaklar için gerekli olan mukus sıvısının salgılanmasını sağlar. Kuru dışkıyı nemlendirir.

4. Cildi Temizler, Kırışıklıkları Azaltır – Limon cildinizin lekelenmeleri önleyen antioksidan bakımından çok zengindir. Ayrıca antioksidanlar ciltteki kırışıklıkları da azaltır. Ayrıca tırnakları güçlendirir.

5. Lens Sistemini Çalıştırır – Vücudun bağışıklık sistemini güçlendirerek lenf sisteminde oluşan kuruluğun sebep olduğu halsizlik gibi bir çok probleme etkili çözümler üretir.

6. Şişkinliği Azaltır – İçerdiği petkin liflerle midedeki spazm, gaz ve sıvı sıkışıklıklarını gevşetir.

7. Eklemlerdeki iltihaplanmaları Önler – Vücudun genel asidik yapısını azaltarak eklem yapısındaki ürik asidin sebep olduğu iltihapları dindirir.

8. Enerji Verir – Metabolizmanın enerji harcayarak temizlemeye çalıştığı toksinleri dışarı atarak enerji kaybını önler.

9. Depresyonu Önler – Limonda bolca bulunan potasyumlar sinir sisteminde uyarı alışverişlerinde kullanılır. Düşük potasyum seviyeleri anksiyete ve depresyona yol açar.

10. Kilo Vermeyi Kolaylaştırır – Taze sıkılmuş limon suyu içmek kilo vermenize yardımcı olacaktır.

C vitamini vücudun zinde olması için önemli bir besindir. Sadece limon tüketerek vücudun C vitamini ihtiyacının hemen hemen% 88 karşılanır. Limonada bulun doğal koruyucu sitrik asit, çeşitli hastalıklara karşı vücudunuz için en iyi savunma mekanizmasını oluşturur. Tüm bunları göz önünde bulundurarak bol miktarda limon tüketmeye özen gösterin.