Kışa bomba gibi girmek için sonbahar detoxu

Sıcak yaz günlerinin geride kaldığı, soğuk ve beraberinde getirdiği grip, enfeksiyon ve bir takım hastalıklara yakalanmadan keyifli bir kış geçirmek için yazdan kalma bazı beslenme alışkanlıklarını değiştirmek şart. Mevsim geçişlerinde bilhassa sonbahar aylarında vitamin ve mineral açısından zengin besinler daha büyük önem arz ediyor. O açıdan sizlerle paylaşacağımız mutfağınızda rahatlıkla hazırlayabileceğiniz A – C Vitamini ve Magnezyum açısından zengin bu detoks suyunu hazırlayıp her sabah tükettiğinizde antioksidan özellikleri sayesinde bağışıklık sisteminiz doğal yollarla güçlenecektir.

Malzemeler:

  • 1 Tutam Marul
  • 1 Salatalık
  • 1/2 Avakado
  • 1 Adet Kereviz
  • 1 Adet Limon
  • 1 Bardak Su

Hazırlanışı:

Limonun kabuğunu soyarak tüm malzemeleri üzerine 1 bardak su ekleyip blendırdan geçiriniz. Karışım yeşil bir renkte ve sıvı kıvama gelene kadar bekleyiniz (yaklaşık 1 dakika).

Kullanım: 

Hazırladığınız detoks suyundan her sabah bir bardak tüketebilirsiniz. 1 hafta devam edip 1 hafta ara verebilirsiniz. Bu uygulamaya 2 hafta devam ettiğinizde güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olup kış aylarını dahi enfeksiyonel bir takım hastalıklara  yakalanmadan atlatabilirsiniz. Ayrıca B vitamini açısından zengin bu karışım sayesinde özellikle sonbahar aylarında görülen depresyon eğilimi ve stresi de kontrol altına aşmış olursunuz.

Mevsim geçişlerinde daha büyük önem teşkil eden vitaminlerin hangisini hangi besinlerden alabileceğinize dair infografik makalemizi inceleyerek öğrenebilirsiniz. Kilo vermenize de yardımcı olabilecek sebze suları ve hazırlanışları ile ilgili makalemize de göz atabilirsiniz. Deneyimlerinizi bizlerle paylaşmanızı bekliyoruz. Mutlu sonbaharlar 🙂

0 0 oy
Puanla
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Crn

Çok pratik bir detox.