Kahverengi gözlüler için makyaj ipuçları

Kahverengi gözler için doğru makyaj ipuçlarını bulmak zor olabilir.  Bu ipuçlarını derleyip sizler için listeledik.  Kahverengi gözlüler için ışıltı, gösteriş ve parlaklık yapacak  5 püf noktası.

1. Metalik Renklerle Gölgelendirme

Tüm gözler güzeldir ama kahverenginin doğallığı karşıya apayrı bir samimiyet verir. Altın, gümüş, bronz tonlarından herhangi birinin gölgelendirmesini kullanmak gözleri daha iri, belirgin ve gösterişli görünmesine yardımcı olur.

Birçoğuna ilk duyuşta mantıklı gelmeyebilir ama metalik tonlarla yapılan gölgelendirme sonrası kullanılacak beyaz astar kahverengi gözlerinizi ışıl ışıl parlatarak bakışlarınızı belirginleştirecektir.

3. Koyu Mor Göz Kalemi

Kahverengi gözlerde morun mükemmel uyumunu keşfedin. Bakışlarınızın derinleşmesini istiyorsanız koyu mor tonlarında bir göz kalemiyle yapacağınız uygulama aslında eskilerden beri bilinen ancak son yıllarda unutulan bir ipucu.

4. Kahverengi Tonunuzu Keşfedin

Kahverengi gözün avantajlarını kullanmak için tonunuzu iyi belirlemeniz gerek. Açık kahve, koyu kahve, bal, çikolata – tonunuza uygun renge göre gölgelendirme yaparak kolay göz makyajının tadını çıkartın.

5. Şampanya Tonları

Şampanya kahverengi gözler için en ideal renklerdendir. Belki aykırı gelebilir ama bebeğimsi ve masum bakışlar için mutlaka denemeniz gereken bir göz kalemi.

Not:  Makyaj ve güzellik ipuçlarıyla ilgili bu tür yazılar da yayınlamaya devam edeceğiz. Aşağıdaki yorum alanlarından yeni formatımız ve paylaşımımızla ilgili bize ileteceğiniz düşünce ve görüşleriniz bizim için çok önemlidir. Facebook hesabınızla doğrudan yorum yapabileceğiniz gibi alt kısımda email hesabınızla da yorum yazabilirsiniz.

0 0 oy
Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments