Ev Yapımı En Faydalı 3 pratik Maske

Uygun fiyata, basit bir şekilde yapılan ev yapımı maskelerden en faydalılarını sizler için araştırdık. Doğal ürünler her zaman daha etkili sonuçlar üretir. Maske yapımı için doğru bilgilere ulaştığınızda kolaylıkla doğru sonuçlara ulaşabilirsiniz. Bu konuda sizin için maske tariflerinden en iyi üçünü seçtik. Siz de evde bunları uygulayabilirsiniz. Bütün cilt tipleri için yararlıdır.

Her zaman en büyük problemimiz cilt gözeneklerimiz olmuştur. Pürüzsüz bir cilt görünümü herkesin hayali. Gözenekleri azaltmak için hemen tariflerimizden ilkine başlayabiliriz.

1- Bal maskesi:
Malzemeler: 1 çorba kaşığı bal, 1 bütün yumurta, biraz kurutulmuş papatya ve biraz taze nane.
Uygulama: Bütün malzemeleri uygun boyutlarda karışım haline getirdikten sonra yüzünüze uygulayın. Bu maske cildinizi tazeler ve gözenekleri azaltır.

2- Yumurta maskesi
Küçük bir karıştırma kabına yumurta sarısıyla beyazını ayırın. Yumurta akını köpüklü hale gelene kadar çırpın. Yeterince köpüklü olduğunda yüzünüze uygulayın, beş dakika bekletip ılık su ile temizleyin. Yüzünüzü arındırır ve temizler.

3- Yulaf ezmesi maskesi
Malzemeler: 1 çorba aşığı yulaf ezmesi.(İnce öğütülmüş olmalıdır.), 1 yemek kaşığı yoğurt, birkaç damla bal.
Uygulama: Bir kaşığı sıcak suda bekleterek ısıtın ve sonrasında birkaç damla balı dökün. (Bu yulaf ezmesi ve yoğurtla daha iyi karışması içindir.) Yoğurt ve yulaf ezmesini bir kaba koyup karıştırın sonrasında balı ekleyin. Maskeyi yüzünüze uygulayın, 10 dakika bekleyerek sıcak suyla durulayın.

Bu maskeleri güvenle uygulayabilir tecrübelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden diğer okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

4 1 oy
Puanla
2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
almeda

ben maskeyi uyguladım dedikleri gibi çok güvenilir bir maske (TEŞEKÜRLER)