Daha beyaz dişlere sahip olmanın 5 kolay yolu

Kendinden emin bir gülümseme, parlak beyaz dişler herkesin hayalidir. Göz kamaştırıcı inci gibi dişlere sahip olmak için binlerce lira ödemenize gerek yok. Evdeki imkanlarınızı kullanarak çok güzel dişlere sahip olmanın yollarını dikkatlice okuyup rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

1. Oksijenli Su (Hidrojen Peroksit) – En etkin diş beyazlatma maddesine sahip hidrojen peroksit hayal ettiğiniz dişlere kavuşmanızı çok kısa bir sürede sağlar. Yapısı yoğun olduğundan ve kimyasal bir bileşik olduğundan sık kullanılması diş minesine zarar verebilir. O yüzden aşırıya kaçmadan haftada bir veya iki kez kullanımı uygundur.

2. Karbonat – Kabartma Tozu – Kabartma tozu, dişlerinizi beyazlatmak için kullanılan çok populer ve evde kolayca uygulayabileceğiniz ev ilaçları arasında yer alıyor. Daha iyi sonuçlar için hidrojen peroksit ile kabartma tozunu karıştırıp birkaç dakika dişlerinize parmağınızla veya diş fırçanızla sürün.

3. Elma Sirkesi – Elma – Gargara yoluyla uygulayabileceğiniz elma sirkesi dişlerinizde doğal bir beyazlık sağlarken aşırı kullanımı diş minesine zarar verebilir. Elma tüketmeniz de dişlerinizin bakım ve beyazlığı açısından önemlidir. Elma sirkesinin diğer faydalarını da okudunuz mu?

4. Çilek – Dişlerinizin üzerinde bir kaç dakika tutacağınız çilek özellikle dişlerde oluşan lekeleri giderip, parlak ve beyaz dişlere kavuşmanızı sağlar. Uygulamadan sonra ağzınızı calkalamanız gerekmektedir.

5. Limon Suyu – Limon suyu diş beyazlatmada kullanılan etkili mutfak besinlerindendir. Diş fırçanıza sıkarak kullanabileceğiniz bir kaç damla limon suyu dişlerde mükemmel beyazlık sağlar. Ayrıca limon kabuğunu da doğrudan dişlerinize sürterek aynı etkisi gözleyebilirsiniz. Limon suyunun 10 faydasını da mutlaka okuyunuz.

Tüm bu uygulamaların yanında tüketeceğiniz badem, süt, brokoli, portakal gibi besinlerde dişleriniz için çok faydalı olacaktır. Diş hekiminizden tavsiye almayı da ihmal etmeyiniz.

0 0 oy
Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments