Burun sivilcelerinden anında kurtulmanın 5 yolu

Burunda oluşan sivilceden kurtulmak sabır gerektiren bir iştir. Kesinlikle sıkmamak gerekiyor. Aksi halde daha büyük ve daha çirkin bir hal alabiliyor.

Şimdi sizlere hazırladığımız listeyi mutlaka tek sivilce için kullanmalısınız. Sivilceli veya tahriş olmuş yanaklar gibi yerlerde kullanılması uygun olmayabilir.

1. Limon Suyu – Limonun asidik yapısı sayesinde sivilceyi kurutabilme ve temizleme özelliğine sahiptir. Taze limonu sıkarak elde edeceğiniz su daha etkilidir ancak hazır limon suyu da yaklaşık aynı etkiyi göstermektedir. Dışarı çıkmadan yüzünüzün diğer bölgelerine de uygulayabileceğiniz limon suyu ışıltı, canlılık ve parlaklık verir.

2. Buz – Temiz bir bez içerisine buz veya buz parçalarını yerleştirip burnunuzdaki sivilceye doğru çok hafif bastırarak 20 dakika kadar tuttuğunuzda sivilcenin boyutu küçülerek belirginliği gider, iltihap ve şişkinliği azalır.

3. Çay Ağacı Yağı – Hafif ama etkili bir bileşen olan çay ağacı yağı aknelere kolay nufuz eder. Etkilenen alanın üzerine bir kaç damla çay ağacı yağı damlatarak hafifçe yedirmeye çalışın, 10 dakika sonra yıkayabilirsiniz. Ayrıca %5 oranında çay ağacı yağı içeren krem veya losyonlar burnunuzu sivilcelerden temizlemek için yeterlidir.

4. Elma Sirkesi – Elma sirkesinin benzersiz faylarından bu yazımızda bahsetmiştik. Burun üzerindeki iltihaplı sivilceye sürüp 15 dakika bekleyin, yıkadığınızda iltihabın köreldiğini göreceksiniz. Elma sirkesinin akneye kalıcı çözüm için farklı uygulamaları denenmektedir bu uygulama akne tedavisi için değildir.

5. Diş Macunu – Klasik beyaz diş macunu içeriğindeki aktif bileşenler sayesinde burunda oluşan iltihaplı sivilceyi pasifleştirir. Gece yatmadan üzerine diş macunu sürdüğünüz sivilce sabah soğuk suyla yıkadığınızda tamamen kaybolmuş veya yarı boyutuna kadar küçülmüş olacaktır.

BONUS: Listerine – Bakterilere karşı direnci çok yüksek olan sıvı ağız temizleyicisi olan listerine temiz bir beze bir kaç damla damlatılıp ıslak bezle sivilceye sürülürse, 10 dakika sonra yıkandığında sivilce bakterilerden arındırarak sivilcede büzülme sağlar.

Burnunuz üzerindeki ani belirebilen sivilcelerden kurtulmak için bu süper hızlı çözümler size zor zamanlarınızda da güzel ve zarif görünmenize yardımcı olacaktır.

16 Yorum

  1. güzel bilgi teşekkürler. ancak yine de sabırlı olmanız gerekiyor böyle konularda. anlatılanları uyguladığınız takdirde anında olmasa da 2 gün içinde kesinlikle burun üstü sivilceleriniz geçecektir.

  2. Burun uzerinde sivilcelerle başa çıkmak stresle başa çıkmak gibi bişey.

  3. burnumda kocamon br sivilce çıktı bunları deneyen var mı işe yarıyor mu

  4. Benim burnumdu fazla kızarıklae var sivilceleri sıkdım 4aydır böle şütfen cözüm

  5. burnumun ustu sizanaqla doludu birinci defedi bele olur sizce hansi yaxsidi

  6. Ben burnumdaki kara noktalari siliyodum şimdi burnumun uzeri yuvarlak yuvarlak biseyler oluşdu

  7. benimde burnumda kucuk siwilce cykdy we bunu nasil ayrabilirim,kizarip duruyor,we izi kalirmi

  8. Gerçekten ise yarıyor ama ben bunu okumadan önce burnumdaki sivilceyi tirnagimla sıkmıştım ve kan gibi bise aktı napabilirim?

Comments are closed.