Beyazlıkları Önleyen Saç Maskesi

Yaşınız henüz olgunlaşmamış olmasına rağmen saçlarınızın beyazlamasından yana şikayetiniz mi var? Bu durumla ilgili kolay ipuçları var mı? Elbette, zaten AjanAjanda’nın kuruluş maksadı tam olarak bu ve benzeri problem türlerine karşı uygulanabilir çözüm önerileri sunabilmekle alakalı.

Saçın cevheri esasında tırnak ve deride de bulunan benzer bir atık maddedir. Bu madde aynı zamanda renk üreten pigmentlerle etkileşim halindedir. İnsan fıtrat hükümleri gereği hayatı boyunca belirli kritik aşamalardan geçer. Orta yaşlılık hali bunlardan biridir ve çoğunlukla saç beyazlaması ya da dökülmesi, yüzdeki kırışıklıklar, kas dokularının zayıflamaya başlaması gibi durumlar bu evrede ortaya çıkar. Bunlardan çoğu zaman kaçınamayız ama bir takım önlemler yardımıyla belirli ölçülerde geciktirme sağlayabiliriz.

Daha önceki bir yazımızda Beyazlamış Saçlardan Kurtulmanın 8 Kolay Yolu başlıklı makalemizde konu ile alakalı olarak önerdiğimiz yöntemlerden farklı olarak bu yazımızda sizlere kolaylıkla kendiniz evde hazırlayıp uygulayabileceğiniz bir saç yağı maskesi tarif ediyor olacağız.. Ayrıca bu karışım zengin vitamin içeriği sayesinde saçlarınızı güçlendirecek, kafa derinizi besleyerek dökülme türü diğer yan sorunların giderilmesine de faydalı olacaktır.

Isırgan otu, Defne Yaprağı, Zeytinyağı Saç Maskesi

Amaç: Saç beyazlamasını önleme, ağarmış saçları onarma, kafa derisini besleme, kepek, dökülme türü diğer saç sorunlarına çözüm maksatlı.

Malzemeler:

  • Bir Su Bardağı Zeytinyağı
  • Bir Tutam Isırgan
  • Bir Tutam Defne Yaprağı

Hazırlanışı: Malzemeleri bir kavanoza koyun. 40 Gün boyunda benmari usulü ısıtma yapın. 40 günün sonunda saç maskeniz kullanıma hazır olacaktır.

Uygulama ve Sonuç:

Maskenizi kafa derinize nüfuz edecek şekilde parmak uçlarınızla masaj yaparak sürün. 15-20 dakika saçınızda bekletip soğuk su ile durulayabilirsiniz. Şampuan kullanımı isteğe bağlıdır. Fazla kusma yaptırmadan az bir miktar sürdüğünüz sürece aynı gün yıkamanıza gerek bile olmayabilir. Bu işlemi haftada 1 uygulayın. Bu güzel karışım saç derinizdeki kan akışını düzenleyecek ve saç diplerinizi güçlendirecek saçların beyazlamasına sebebiyet veren kaybolmuş renk pigmentlerini canlandıracaktır inşallah.

Sizlerde gözlem, tecrübe ve sonuçlarınızı yorum kısmından diğer kullanılarla ve bizlerle paylaşmaktan çekinmeyiniz. Ayrıca yenilenen sitemizde yazıları sonuçlara göre 5 puan üzerinden değerlendirebilir, oluşturduğumuz ayrıntılı kategori sayfalarından olan Saç Maskeleri kısmından daha fazla saç bakım ipuçlarına ulaşabilirsiniz. Faydalı olması temennisi ile.

4.8 4 oy
Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments