Evde Hazırlanan 15 Doğal Makrobiyotik İlaç ve Kür Tarifi

Deri kanseri, üretme organları problemleri, iştahsızlık, halsizlik, enfeksiyon, kan dolaşımı, balgam, bağırsak yağlarını eritme, zayıflama, hazımsızlık, üreme organı temizliği, diyare, tümor, böbrek temizleme, yanıklar, kanserli hücreleri atma, kabızlık gibi problemlere karşı evde hazırlayıp uygulayabileceğiniz makrobiyotik ilaç ve kür tarifleri.
1. Daikon Banyosu

Kullanım Alanları: Kadın üretme organları için.

Hazırlanışı:  Daikon ve kırmızı turpun yapraklarını toplayıp asarak kurutun. Önce sarıya, sonra kahverengine dönüşünce, banyo için hazır demektir. Her akşam bir avuç kuru yaprağı, deniz tuzu katılmış suda 20 dakika kaynatın. Su da kahverengiye dönüşecektir. Müsaitse banyoda değilse kalçaları örtecek şekilde bir leğenin içinde bu suyu sıcak suyla karıştırıp, içine bir tutam daha deniz tuzu katarak oturun.

2. Doğal Pirinç Lapası

Kullanım Alanları: İştahsızlık, halsizlik ve enerji takviyesi için kullanılır.

Hazırlanışı: Bir su bardağı doğal pirinci fırın tepsisine yayıp , 200 derecede, rengi sarımsı oluncaya kadar kızartın. Bir tutam deniz tuzu ekleyin, 6 bardak su ilave edin, düdüklü tencerede 2 saat, normal tencerede lapamsı oluncaya kadar pişirin. Tülbent veya tel süzgeçten geçirerek yiyin.

3. Doğal Pirinç Yakısı

Kullanım Alanları: Enfeksiyon olan bölgedeki irini akıtmak veya o bölgeyi tedavi etmekte kullanılmaktadır.

Hazırlanışı: Haşlanarak, lapa haline getirilmiş yarım bardak doğal pirince, yarım kilo çiğ ıspanağın sadece yapraklarını incecik doğrayarak karıştırın. Ne kadar iyi karıştırırsanız o kadar çok fayda eder. Enfekte olmuş yerin üzerine sürün. Her seferinde 10 dakika yaranın üzerinde bekletip kaynatılmış ılık su ile temizleyin. Bu uygulama günde bir kaç kez tekrarlanabilir.

4. Gomasyo

Kullanım Alanları: Tuz yerine tatlandırıcı

Hazırlanışı: 18 kaşık susam ile 1 kaşık deniz tuzunu fırında kızartınız. Soğuyunca toz halinde öğütünüz. Yemeklerinizde ve sofranızda tuz yerine kullanınız.

5. Hardal Yakısı

Kullanım Alanları: Sistemimizdeki kan ve sıvı dolaşımını düzenler, balgam söktürür, rahatlatır.

Hazırlanışı: Hardal tozunu bulamaç oluncaya kadar sıcak su ile karıştırın. Kalın bir kağıt havluya dökün. Üzerine bir kat daha havlu döşeyerek istenilen bölgeye koyun. Deri ısınıp, kızarınca kaldırın ve derinizin bu bölgesini ıslak, yumuşak bir havlu ile temizleyin.

6. Havuç ve Daikon Turpu Suyu

Kullanım Alanları: Bağırsakların duvarlarındaki katılaşmış yağların eriyip dışarı atılmasını sağlamaktadır.

Hazırlanışı: Bir küçük havuç ile aynı miktardaki daikon turpunu veya normal turpu rendeleyin. Bir bardak su ekleyip 8 dakika haşlayın. Süzüp için. Her seferinde taze yapılmalıdır.

7. Karabuğday Yakısı

Kullanım Alanları: Bedende toplanmış suyun ve şişliklerdeki fazla suyu vücuttan atmaya yarar.

Hazırlanışı: Karabuğday ununu katı bir hamur elde edecek kadar suyla karıştırıp yoğurun. Bir tane taze zencefili içine rendeleyip karıştırın. Su toplayan yere incecik bir tabaka halinde sürüp üzerini pamuklu bir bandajla bağlayın.

8. Odun Külü

Kullanım Alanları: Deri kanserinde faydalı

Hazırlanışı: Odunun yandıktan sonraki külünü sıcak suya koyun. İyice karıştırıp küller dibe çökünceye kadar bekleyin. Bu suyla deriyi silip kuru havluyla kurulayın.

9. Patates Yakısı

Kullanım Alanları: Kanserin bulunduğu bölgedeki tümörleri küçültmek ve kanser hücrelerini vücudun dışına atmaya yarar.

Hazırlanışı: 2 tane patatesi kabuğunu soyup rendeleyin. Bir o kadar ebegümeci yaprağını ince ince doğrayın ve bir miktar zencefil ekleyerek iyice karıştırın. Patates sulanırsa un ekleyerek karışımı bulamaç haline getirin. Kanser olan bölgeye temiz bir pamuklu bezin içinde günde iki kere uygulayın. Koyduğunuz bölgenin renk değiştirmesi toksinlerin atıldığını gösterir.

10. Rende Daikon Turpu

Kullanım Alanları: Hazma iyi gelir ve fazla yağları sisteminizden çıkartarak sağlıklı bir şekilde zayıflamanıza yardımcı olur.

Hazırlanışı: Daikon turpunu rendeleyin, biraz soya sosu ile zeytinyağını karıştırıp üzerine gezdirip yiyin. Ayrıca zayıflamanıza yardımcı 7 detoks suyu tarifimize de göz atabilirsiniz.

11. Tuzlu Su

Kullanım Alanları: Soğuk tuzlu su yanıklara, sıcak tuzlu su rektum, vajina ve bağırsak temizliğinde kullanılır.

Hazırlanışı: Yanık yerinizi deniz suyu karıştırılmış soğuk suyun içine batırın ve kızarıklığın geçmesini bekleyin. Üzerine bitkisel yağ sürerek havadan koruyun. Kabızlık, akıntı veya yağlanma durumunda, anüs bağırsaklar veya vajinaya ılık tuzlu suyla lavaj yapabilirsiniz.

12. Tuz Torbası

Kullanım Alanları: Diyareyi durdurmak için kullanılır.

Hazırlanışı: Deniz tuzunu bir tavaya koyup ateşin üzerine karıştırarak iyice ısıtın. Pamuklu bir torbanın veya bezin içine koyup karın bölgenize koyun. Soğudukça tekrarlayın.

13. Yeşil Sebze Kürü

Kullanım Alanları: Dişi üretim organları için ağrı kesici.

Hazırlanışı: Bulabildiğiniz bütün yeşil yapraklı sebzelerin yapraklarını çok ince kıyarak unla karıştırıp bulamaç yapın. Bir tasın içinde benmari yaparak ısıtın. Pamuklu bir bezin içinde ağrıyan yere uygulayın. İki saat kalabilir.

14. Zencefil Yakısı

Kullanım Alanları: Tümörlerdeki zehiri atar, idrar söktürür, böbreği ve mesaneyi temizler, bedendeki su devranını düzenler.

Hazırlanışı: Bir litre çok kaynar suyun içine bir avuç dolusu rendelenmiş zencefilin suyunu iyice sıkın. Pamuklu bir bezi bu sıcak suya batırıp ihtiyaç olan yere uygulayın. Hemen üzerine kuru bir havlu koyarak yakının soğumasını önleyin. Deri kızarıncaya kadar her 2-3 dakikada bir uygulayın.

15. Zencefilli Susam Yağı

Kullanım Alanları: Kabızlığı gidermek için kullanılır.

Hazırlanışı: Bir kahve fincanı susam yağını bir kahve kaşığı zencefille karıştırıp a. karnına yiyiniz. Göz nezlesi olduğunuzda gözünüze damlatacağınız bir damla susam yağı durumun iyileşmesine yardımcı olur. Özellikle uyumadan önce kullanınız. Önce ateşte yakmayacak gibi kaynatırsanız mikroplardan da arıtmış olursunuz. Bu durumda soğuyuncaya kadar bekledikten sonra kullanınız. Ayrıca susam yağının saçınıza faydaları makalemizi de okuyabilirsiniz.

Kaynak: Makrobiyotik Beslenme / Candan Osma

5 1 oy
Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments